23.02.2020 r. Półmaraton Wiązowski

W tym roku już po raz 40 został zorganizowany Półmaraton Wiązowski. Jak podają źródła, jest to pierwszy długodystansowy bieg w okresie zimowo-wiosennym w skali kraju . Zaliczany jest do najstarszych w tej kategorii biegów i na przestrzeni czterech dekad na trwałe wpisał się w sportowy grafik.

Na starcie półmaratonu w 1981 roku stanęło 400 sportowców, w mienioną niedzielę było nas 5000. Pogoda dopisała, biegliśmy przy zachmurzonym niebie, temperatura sięgała 7 stopni powyżej zera, przyjmijmy że nie padało, choć zapowiadano przelotne opady. Warunki do biegu były doskonałe.

Centrum dowodzenia zlokalizowano w szkole podstawowej, w której każdy centymetr powierzchni zagospodarowano pod półmaraton. Pomimo tak ogromnej ilości zawodników organizacja przebiegała sprawnie, szczególnie odbiory pakietów startowych. Do dyspozycji sportowców przygotowano: przebieralnie, depozyty, prysznice, na trasie można było skorzystać z ciepłej herbaty lub wody.

Ogólnie, imprezę uważam za udaną. Mój czas nie należy do chlubnych. Liczyłem, że przybiegnę 30 minut wcześniej, ale chciałem zrobić materiał na mój kanał YouTube, więc musiałem wypośrodkować swoje cele i możliwości.

Półmaraton Wiązowski zyskał moją aprobatę i zasłużył na uwagę. Startowałem w różnych biegach i doświadczyłem wielu przeżyć przed startem w trakcie i po. Tutaj, organizacja stała na najwyższym poziomie, ale byłbym zdziwiony gdyby było inaczej. 40 lat praktyki robi swoje !!!

Do zobaczenia za rok !!!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*