01.03.2020 r. Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Supraślu

1 marca 2020 roku w Supraślu odbył się bieg Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Biuro zawodów start oraz meta zlikalizowano w Uroczysku Glinki przy ul. Krasny Las.

Orócz Supraśla bieg organizowano w 37 innych miejscowościach w kraju. Inicjatywa związana jest z Narodowym Dniem Pamięci “Żołnierzy Wyklętych” obchodzonym od 2001 roku. Supraska edycja biegu ma miejsce od roku 2016.

Pogoda dopisała. Wystartowaliśmy w słoneczne i ciepłe południe. Na listę startową dystansu 10 km zapisało się 116 biegaczy. Wystartowało 105. Trasa wiodła w zdecydowanej większości asfaltem pośród lasów Puszczy Knyszyńskiej.

Był to mój trzeci bieg w tym roku. Sezon zaczął się spadkiem formy po zimie. Liczne obowiązki uniemożliwiają mi tak intensywne treningi jak w zeszłym roku. Jest to jednak początek sezonu, także wszystko przede mną.

Dosyć poważnym zagrożeniem jakie jawi sie na biegowym horyzoncie jest coronawirus 2019-nCov. Kolejne państwa w Europie odnotowują przypadki jego wystąpienia wśród swoich obywateli. Co prawda na dzień dzisiejszy w Polsce nie stwierdzono zakażenia, ale jest ryzyko, że w każdej chwili pojawi się pacjent “zero”. Do tej pory w Poslsce odnotowano już 3603 przypadki podejrzeń zarażenia wirusem. 87 pacjentów trafiło do szpitali, 14 zostało objętych kwarantanną, a 3370 nadzorem epidemiologicznym. Jeśli nie uda się opanować epidemii, prawdopodobnie wiele biegów jak nie wszystkie zostaną odwołane. Polska służba zdrowia czy obrona cywilna nie istnieją, jeśli wirus dojdzie do naszego kraju, będzie jeszcze gorzej niż obecnie we Włoszech. A szkoda, biegacze opłacili i zaplanowali swoje starty, organizatorzy przygotowują się do imprez, sponsorzy przekazali środki. A tu decyzja premiera o odwołaniu wszelkiech imprez masowych. Jeśli tak się stanie pewnie będzie to decyzja słuszna, ale …cóż możemy na to poradzić? Biegać w maseczkach?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*